BIZNES W GMINIE – NOWY SĄCZ

W gminie działają firmy, które płacą podatki, które zasilają budżet gminy. Im więcej wpływów z tych podatków, tym lepiej. To oczywiste. Aby lepiej porównywać to te wpływy z firm należy odnieść do liczby mieszkańców.

Nowy Sącz to niekwestionowany lider regionu. 190 zł to wpływ z podatków od firm w przeliczeniu na mieszkańca miasta. Takie wpływy osiągnął Nowy Sącz z podatku z CIT, natomiast z PIT znacznie więcej, bo prawie 1500 zł. Należy to zaznaczyć, ponieważ część firm rejestrowana jest jako jednoosobowa. Wysokie wpływy z PIT realizuje także Chełmiec, ponad 1000zł, Nawojowa, Kamionka i Krynica około 800 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Należy także zauważyć, że co roku te dochody rosną, podwajają się nawet. Trudno się dziwić, to w końcu stolica regionu. Tutaj funkcjonuje ponad 10 tys. podmiotów gospodarczych, czyli co ósmy obywatel miasta jest przedsiębiorcą. Wyniki uśrednione z lat 2019 i 2020.

BIZNES W GMINIE – KRYNICA

Im więcej firm w gminie, tym lepiej. Im więcej bogatych firm, tym jeszcze lepiej. Firmy płacą podatki, które zasilają budżet gminy. Podatki od firm w przeliczeniu na liczbę mieszkańców gminy, to dobry wskaźnik stanu biznesu.

Krynica to bogata gmina, działa tutaj wiele firm. Podatki od firm to 90 zł w przeliczeniu na mieszkańca. Liderujący Nowy Sącz osiąga ponad 200 zł. Krynica zajmuje DRUGĄ lokatę w tej ważnej konkurencji. Na terenie gminy działa ponad 2000 podmiotów, czyli co ósmy obywatel jest przedsiębiorcą, podobnie jak W Nowym Sączu. To wysoki wskaźnik. W Krynicy wydaje się najwięcej na promocje gminy, to zachęca inwestorów i biznes do działania. Wydaje się na promocję ponad 30 zł na mieszkańca. Krynica umie inwestować w rozwój biznesu na jej terenie. Wyniki uśrednione z lat 2019 i 2020.

Share this...
Share on facebook
Facebook
2
0

Poprawa dostępności strony