Rozwinięcie komunikacji uzdrowiskowej w Krynicy-Zdrój 

Inwestycja polega na poszerzeniu tras komunikacji uzdrowiskowej o dojazd do cmentarzy (przy ul. Św. Włodzimierza i Kraszewskiego) i odległych ulic: np. Polnej, Zamkowej, Szkolnej, Zielonej, Dąbrowskiego, Leśnej, Starej Drogi.

Nie wszyscy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają samochody, a mieszkając z dala od centrum miasta mają utrudniony dojazd do m. in. przychodni lekarskich, kościoła, szpitala, centrum handlowego, Urzędu Miejskiego, biblioteki, poczty. W tych rejonach mieszkają starsi ludzie, często z problemami zdrowotnymi, które sprawiają, że pokonanie pieszo kilkuset metrów, jeszcze w terenie górzystym, jest dla nich bardzo trudne.

Dotarcie autobusu (busa) do odległych ulic, stałe godziny kursów mogą poprawić dostępność komunikacyjną miasta dla osób ze specjalnymi potrzebami: starszych, schorowanych, niepełnosprawnych ruchowo. Realizacja tego pomysłu przyniesie również efekty społeczne – umożliwi osobom samotnych kontakty z innymi, ułatwi załatwianie spraw bytowych, zdrowotnych, urzędowych i zachęci do korzystania z oferty kulturalnej miasta.

Ciekawe co o tej inicjatywnie sądzą mieszkańcy gminy?

Share this...
Share on facebook
Facebook
2
0

Poprawa dostępności strony