Budowa 10 obiektów sportowych czy budowa krytego basenu?

Infrastruktura sportowa w gminie Grybów

Na początku 2021 w gminie Grybów przetoczyła się burzliwa dyskusja na temat budowy basenu w Białej Niżnej.  Początkowo miał to być basen kryty, którego koszt budowy miał wynosić 12 milionów złotych. Ostatecznie radni zdecydowali, że powstanie basen odkryty, który docelowo może stać się krytym. Należy zatem tę inwestycję traktować jako przejściową. Gmina Grybów stoi zatem nadal przed dylematem.

W tym miejscu należy postawić pytanie ogólne o rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w gminie Grybów. Należy zadecydować o jej koncepcji uwzględniając rozległość gminy, rodzaje sportów w kontekście zimowym i letnim.

Koszt krytego basenu to około 12 milinów złotych. Co można pobudować za tę kwotę, jako alternatywę do basenu krytego?

Mogłyby powstać:

– 3 baseny odkryte, koszty około 6 milionów złotych,

– 2 zimowe, wielkogabarytowe balony dla piłki nożnej i innych sportów za około 2 milionów złotych,

– 3 infrastruktury dla lodowisk odkrytych za około miliona złotych,

– 2 obiekty typu orlik za około 2 miliony złotych.

Można i trzeba postawić następującą alternatywę, czy ma powstać jeden, ekskluzywny obiekt sportowy, jakim jest kryty basen, czy powinny zostać powołane 10 skromniejszych obiektów sprawiedliwie zlokalizowanych w sołectwach gminy? 

Ciekawe, co o takiej inwestycji sądzą mieszkańcy gminy? Ale jeżeli inwestuje się w coś, to także nie realizuje się innych rzeczy. Mieszkańcy powinni się wypowiedzieć, a radni gminni uwzględnić ich głos przy podejmowaniu decyzji.

Share this...
Share on facebook
Facebook
10
0

Poprawa dostępności strony